Yucca Pálma Fajtái | Yucca Palma Fajita Bar

Virágai fehéres, harangvirágra emlékeztető, hatszirmú virágok. A pálma átültetése: Átültetni nagyobb cserépbe akkor szükséges, ha kinövi a cserepét, de általában kétévente érdemes teljesen vagy akár évente a felső réteg talajcseréjével felfrissíteni a talaját. Ezt tavasszal tegyük meg, valamint használjunk hozzá általános virágföldet. Törzses jukka szaporítása A jukkát szár- vagy hajtásdugványról szokás szaporítani. Szárdugványról: Első lépés a jukka törzs elvágása: a szárát vágjuk le kb. 5 cm-es darabokra, majd ezeket mártsuk gyökereztető hormonba. Ezután a dugványokat tegyük a homok és a tőzegmoha egyforma mennyiségű keverékébe. Ezt fedjük le fóliával, de szúrjunk rajta szellőzőnyílásokat. Ne nagyon mozgassuk az edényt, ne mozduljanak el a dugványok, mert a kis gyökereik károsodhatnak, gyengülhetnek. Biztosítsuk az edényben a kb. 20-22 fokot és enyhe nedvességet. Ha megjelennek az első levelek, akkor vegyük le a fóliát, ezt követő 4-5 hét után pedig ültessük át. Hajtásdugványról: Vágjuk le a jukka oldalhajtását, esetleg a leveles csúcsát, majd hagyjuk kint száradni 1-2 napig.

Yucca palma fajita kit

Ezt a hajtást is a tőzeg és a homok egyenlő arányú keverékébe ültessük. Ha a növény hajtásai elkezdenek gyökeret ereszteni, akkor ültessük át. Yukka betegségei, kártevői és védekezés ellenük A jukka könnyen meggombásodhat, ekkor töröljük le a levelekről a rajta kialakult szürke réteget (szürkepenész), tegyük huzatos helyre, valamint a párásítást szüntessük be egy időre. A levelei fonákjánál jellemzően megjelenhetnek pajzstetvek. Ezt könnyen kezelhetjük, töröljük át rovarölőszerbe mártott vattapamaccsal. Biztosítsuk számára a megfelelő fénymennyiséget, mert levelei megsárgulhatnak és lehullhatnak.

A yukkának fontos a megfelelő öntözés A yuccának a legfontosabb igénye hogy ne legyen túl öntözve, mert a növény a törzsében folyamatosan tárolja a vizet, akkor is, ha a földje már kiszáradt. Nyáron kitehetjük a kertbe, de csak egy árnyékos hűvös helyre. A nyári melegben öntözhetjük akár hetente egyszer is, és adjunk neki tápoldatot. Télen elég havonta egyszer vizet adni neki. Tavasztól őszig a növekedési időszakban öntözzük bőven a földjét, de a két locsolás között hagyjuk kissé kiszáradni a földjét. Télen kb. havonta egyszer adjunk neki vizet, épp hogy csak kissé nedves legyen a földje. Ha sárgulni kezd, vagy a levelei nagyon lefelé lógnak, az első dolog, amit érdemes megvizsgálni, az a földjének a nedvesség tartalma. A yucca egyik fő gondozási hibája a túlöntözés. A yukkána fontos a hőmérséklet Nyáron a növény jól érzi magát 15-25 fok közötti hőmérsékleten, télen pedig egy hűvösebb kb. 10-12 fok kell neki. A túl meleg lakásban a levelek sárgulnak, és lehullnak. A yukka fényigénye Világos helyre tegyük, mert csak itt érzi jól magát, nyáron tegyük ki a kertbe, vagy erkélyre egy árnyékos helyre.

yucca palma fajita mix

A mély ládára és a késöbbi neveléshez speciális pálmacserépre azért van szükség, hogy a növény természetének megfelelő gyökérzet kialakulhasson. A 3-4 hónapos magoncokból 2 év alatt 60-80 cm magas, zömök pálmák fejlődnek. A növények átültetéséhez kötöttebb jellegű talajt alkalmazzunk. A növényvédelem elsősorban a pajzstetű, a pálmatripsz és a takácsatkák elleni védekezésre korlátozódik. Ezek az erőteljesen fejlődő állományt kevésbé támadják. Közönséges datolyapálma - Phoenix dactylifera Forrás: Vahe Martirosyan Flickr Datolyapálma - Gyümölcsével került be a magja, ami mindig csíraképes, ezért vetik. Nem dísznövény, hanem fontos trópusi gyümölcs. A Phoenix canariensishez hasonlóan nevelhetjük a Chamaerops humilis, mediterrán eredetű törpe legyezőpálmát, valamint az ugyancsak ujjasan osztott levelű, de törzset nevelő Trachycarpus fortunei fajt, a mediterránban szintén ültetett pálmát. Az eddig tárgyalt fajok mind nagyméretű, dekorációra alkalmasak, a szabadba is kihelyezhető pálmák. Télen hideg-, illetve mérsékeltházban teleltethetők.

Kezdő virágtartóknak is ajánlani szokták. A yukka, ha megkapja a megfelelő figyelmet, hosszú ideig lakásunk dísze lehet. Sőt, még liliomra emlékeztető illatos virágaival is megajándékoz bennünket. A következőkben leírjuk, mit kell tenni a yukka - tulajdonosoknak, hogy a virágzó pálmájukban gyönyörködhessenek! Hogyan érjük el, hogy a yukkánk virágba boruljon? A yukkának fontos az átültetés A kisebb növényeket kétévente egyszer ültessük át, a nagyméretű növényeknél csak felszíni talajcserét végezzünk. A yukkának fontos a tápanyag ellátás Tavasztól őszig a növényt kéthetente egyszer tápoldatozzuk, kivétel a frissen átültetett növény. Ősztől tavaszig, ne adjunk neki tápanyagot. Ha a yucca nagyon oldalra dől idősebb korában, ültessünk az aljára néhány törzs nélküli hajtást, így szabályozzák a növény dőlését. A kisebb törzses yuccánál, ahol késsel megsértjük a törzset egy új hajtás fog kibújni. Nyáron a leveleket mossuk le egy vizes ruhával, így a levekre rakódott port eltávolíthatjuk. Esküvői ruha eladó Cad cam informatikus fizetés Legjobb étterem Opel astra f jobb első sárvédő

Yukka fajták

A jukka pálma régóta kedvelt szobanövény, mely sikerét az egyszerű gondozása és mutatós kinézete adja. A legtöbbet lakásban tartott fajták a törzses változatok, melyből 1-2-3 törzset is ültetnek 1 cserépbe. Kiváló ajándék kezdő kertészeknek, virágtartóknak, csak figyeljünk rá, hogy napos, világos lakásban lesz igazán hosszúéletű és szép szobanövény a Yukka pálma. Yukka pálma eredete, leírása A jukka fa (Yucca) természetes élőhelye Közép-Amerika, azon belül Mexikó, ahol számos faja megtalálható. Az eredeti környezetében sokkal magasabbra, kb. 3-14 méterre megnő, mint az a változata, amelyet lakásban tartunk, kb. 1 méter. A levelei vastagok, kemények és sötétzöld színűek és különös módón a csupasz törzsből nőnek ki, főleg a tetején. A törzs nélküli jukka változatoknál, pedig közvetlen a földből hajtanak ki. Ezek a levelek elég szúrósak lehetnek, így, ha vele dolgozunk, mindenképp érdemes kesztyűt használni. Latin neve: Yucca Jukka fajták: Yucca elephantipes – Pálmaliliom: elterjedt szobanövény változat.
  1. Unidec Massza Rendelés – Speciális Spatulyázó Massza Vásárlása És Rendelése Az Obi-Nál
  2. Huawei p9 lite 2017 kijelző méret
  3. Szép Új Hetet
  4. Paris patak szurdokvölgye
  5. Yucca palma fajita seasoning
  6. Hogyan bírjuk virágzásra a Yukkánkat? - Egzotikus szobanövények - Szobanövény
yucca pálma fajtái képekkel

A kerti tartás sem lehetetlen ugyanakkor, a yuccák helyzete a hazai kertekben azért problémás, mert legendás tűrőképességük miatt sokszor ültetik kevésbé előnyös helyekre is őket, később aztán, mire megnőnek, a ritkítás, tisztítás elmarad, így dekorációs értéküket elvesztik, és könnyebben meg is betegednek. A yukkát nevelők szerint ez a pálmafajta nagyon hálás, és csak kevés törődést igényel. Kezdő virágtartóknak is ajánlani szokták. A yukka, ha megkapja a megfelelő figyelmet, hosszú ideig lakásunk dísze lehet. Sőt, még liliomra emlékeztető illatos virágaival is megajándékoz bennünket. A következőkben leírjuk, mit kell tenni a yukka - tulajdonosoknak, hogy a virágzó pálmájukban gyönyörködhessenek! Hogyan érjük el, hogy a yukkánk virágba boruljon? A yukkának fontos az átültetés A kisebb növényeket kétévente egyszer ültessük át, a nagyméretű növényeknél csak felszíni talajcserét végezzünk. A yukkának fontos a tápanyag ellátás Tavasztól őszig a növényt kéthetente egyszer tápoldatozzuk, kivétel a frissen átültetett növény.

Nyáron kéthetente locsoljuk hígított tápoldattal. Biztosítsuk a páratartalmat permetezéssel, ezzel a takácsatkákat is távol tarthatjuk! Ötlet, tanács A jukka (pálmaliliom) önmagában is szép látványt nyújt, de más növényekkel is kombinálhatjuk. A jukka mellé ültethetünk például kúszó fikuszt, borostyánt vagy filodendront, de a különböző magasságú jukkák együtt is szép látványt nyújtanak. Arra különösen ügyeljünk, hogy minden jukkának nehéz tartóedényt kell, mert a lombja félrehúzhatja a növényt. Betegségek, kártevők Gombabetegségek: A leveleken megjelenő szürke bevonat gombabetegséget jelezhet. Tegyük, a növényt szellős helyre, bevonatot töröljük le, a permetezést egy időre szüneteltessük. Pajzstetvek: A levelek fonákján szívogató barna rovatok rendszerint pajzstetvek. A pajzstetveket hígított rovarölő szerbe mártott vattacsomóval egyenként távolítsuk el, és 15-20 nap múlva ismételjük meg a kezelést. Fényhiány: A fényhiány a levelek sárgulását okozhatja. A sárga leveleket távolítsuk el, a növényt tegyük naposabb helyre.

Tue, 26 Jul 2022 12:22:03 +0000