Kékszalag Vitorlás Verseny

Kékszalag Raiffeisen Nagydíj abszolút esélyes hajóinak bemutatása a parton és a vízen. Beszélgetés a Kékszalag hőseivel Esélylatolgatás: Vajon ki nyeri idén a Kékszalagot? 15:00 – 18:00 – Élőben a SAMSUNG stúdiójából Találkozások, beszélgetések olimpikonokkal, a vitorlázás meghatározó alakjaival, ifjúsági sportolókkal. 16:30 – A Balaton ikonikus klasszikus hajóinak bemutatása Hajócsodák és történetük tulajdonosaik és kormányosaik elért eredményeik és terveik 18:00 – 18:30 – 15. Kékpántilika vitorlásverseny díjkiosztója A díjakat átadja: Gerendy Zoltán a Magyar Vitorlás Szövetség elnöke, Holczhauser András a Magyar Vitorlás Szövetség főtitkára, Berecz Zsombor, Érdi Mári, Vadnai Benjamin olimpikon vitorlázók 18:30 – Fogadás a SPICC Bisztróban

A nap fotója: Kékszalag vitrolásverseny a Balatonon - Librarius.hu

A legeredményesebb kapitány a Kékszalag történetében Litkey Farkas, aki eddig 13 alkalommal nyerte el a kék szalagot. 2014 óta mind az egytestű, mind pedig a többtestű (katamarán, trimarán) hajók is indulhatnak a megmérettetésen. A modern technika és az új anyagok fejlesztésének köszönhetően már úgy nevezett foileres hajók is versenyeznek, és sorra döntik a sebességi rekordokat. 2018-ban pedig megdőlt a résztvevők számának addigi rekordja, miután több mint 660 hajó nevezett a sporteseményre. Népszerű vízi sport A kékszalag verseny természetesen nem az egyetlen balatoni vitorlás verseny. A magyar fiatalok körében a vitorlázás a 80-as években kezdett egyre népszerűbbé válni. Az állami egyesületekbe jelentkezhettek a szegényebb társadalmi osztályokból is, és így saját hajó nélkül is megtanulhattak hajót vezetni. Több, mára ikonikussá vált film is készült ebben az időben, a híres vitorlázó színész Bujtor István (1942-2009) főszereplésével, melyek a balatoni vitorlázást népszerűsítették. Külön érdekesség, hogy közel három évtizeden át ő volt a kormányosa a híres Rabonbán cirkálónak, melynek első változata annak idején 1934-ben megnyerte az első balatoni Kékszalag versenyt.

Kékszalag vitorlásverseny

2021. július 22 – 24. Hatszáz hajó körüli mezőnyével és légvonalban nagyjából 160 kilométeres versenytávjával ez a regatta nagyon különbözik minden más versenytől, Az 53. Kékszalag a megszokott útvonalon halad, azaz a Balatonfüred – Balatonkenese – Siófok – Keszthely – Balatonfüred távot kell 48 óra alatt teljesítenie a versenyzőknek. Rajt: 2020. július 22. csütörtök 09. 00 óra Balatonfüred, a móló előtti vízterület A Kékszalag a Balaton és a vitorlázás legnagyobb ünnepe, a Magyar Vitorlás Szövetség legnagyobb eseménye. A Kékszalag maga a balatoni vitorlázás. Egyesíti annak legnemesebb hagyományait, és versenylehetőséget nyújt a legmodernebb technológiával felszerelt hajóknak. Résztvevői egyszerre küzdenek meg az ellenfelekkel és az elemek kihívásaival, két napon át egyszerre teszi próbára a vitorlázni tudást, a kitartást és az akaraterőt. A Kékszalag a Balaton és a vitorlázás legkiemelkedőbb ünnepe, a Magyar Vitorlás Szövetség legnagyobb eseménye. Miért Kék? Valamikor a tengerek leggyorsabb vitorlása viselhette árbócán a kék szalagot, s ezt a tradíciót később átvették a gőzösök is.

Élőben közvetítik a Kékszalag balatoni vitorlásversenyt

  • Fodrász árak békéscsaba nyitvatartás
  • Ők a 2021-es Kékszalag vitorlásverseny nagy esélyesei
  • Virág nagyker szeged
  • Menstruáció alatt hüvelygomba kezelés vélemények
  • Ferenc pápa szeptemberben Magyarországra látogat - Turizmus.com

Kékszalag 2021 | LikeBalaton

A versenyeken gyakran feltűnik a Capella is, amelynek kormányánál a Európa-bajnok Pomucz Tamás áll, aki tavaly meg is nyerte ezt a versenyt a klasszikus hajók kategóriájában. Az idei versenyen ott lesz a legendás Garuda is, amellyel már a kilencvenes években is Kékszalag ezüstérmet is nyertek. A Garuda további érdekessége, hogy fedélzetén több orvos is található, akik azt állítják, a vitorlázás jó hatással van egészségünkre. Dr. Nagy Ákos, a hajó kormányosa szerint az utóbbi időben egyre tudatosabban figyelnek az emberek egészségi állapotukra. Ő személy szerint mindenkinek azt javasolja, hogy legalább egyszer próbálja ki a vitorlázást. Kortól, nemtől függetlenül bárkinek ajánlott ez a sport, hiszen meglehetősen intenzív kikapcsolódás, sokat nyújt a léleknek, de a testet is edzésben tartja. Hasonlóan vélekedik Király Zsolt, Magyarország egyik legismertebb vitorlázója, a tavalyi év Kékszalag-győztese úgy látja, hogy a vírushelyzet normalizálódása közeledtével újabb lendületet kaphat a sportturizmus.

Vitorlás szemmel - Podcast Nagy R. Attilával - Porthole

2015. 02. 11:14 Kékszalag: Gyenge szélben rajtolt el a mezőny Nagyon gyenge délies szél várta a Balatonfüred és Zamárdi közötti mintegy hét kilométeres rajtvonalon felsorakozott mezőnyt. Az abszolút kategória győzelmére több hajónak is komoly esélye van, köztük Józsa Mártonnak a Fifty-fiftyvel - egy 50 láb hosszú katamaránnal -, valamint a 11-szeres bajnok Litkey Farkasnak, aki idén egy Svájcban vásárolt, 35 lábas katamaránnal indult, melyet Cellum névre kereszteltek. 2014. 10. 16:34 A Fifty-Fifty óriási csúccsal nyerte a Kékszalagot A Fifty-Fifty több mint három órával megjavítva saját rekordját nagy fölénnyel nyerte a 46. Kékszalag Audi Nagydíj Balaton-kerülő vitorlásversenyt. 2014. április. 13:41 Tíznapos fesztivált csinálnak idén a Kékszalagból A 46. Kékszalag-fesztivál keretében rendezik meg a Fehérszalagot, valamint az utánpótlás részére a Kékpántlikát. A Kékszalag idén már teljesen nyílt verseny lesz, azaz semmilyen korlátozás nincs a hajókra vonatkozóan, így várhatóan majd a többtestű vitorlások játsszák a főszerepet.

Kékszalag vitorlásverseny – Forrás: Pixabay A Kékszalag Európa legrangosabb, legnagyobb múltú, leghosszabb távú és legtöbb indulót számoló tókerülő versenye. A közel egy évszázados múltra visszatekintő sporteseményen 2020-ban több mint 500 versenyző mérte össze vitorlázási tudását, kitartását és eltökéltségét. Nem csupán a vitorlázás hazai szerelmesei várják izgatottan a Kékszalag 2022 vitorlásversenyt, hanem számos nemzetközi sporttárs is. Cikkünkben megismerheted a vitorlásverseny történetét, útvonalát, fejlődését és hasznos információkat kaphatsz a Kékszalag 2022 eseményről! Mi az a Kékszalag vitorlásverseny? A Kékszalag Nemzetközi Vitorlásverseny egy évente megrendezésre kerülő sportesemény. A Magyar Vitorlás Szövetség által megrendezett versenyen a Balaton tavat kell az óramutató járásának irányában megkerülni a lehető leggyorsabban. A légvonalban 155 kilométer hosszú versenytávot motorhasználat és kikötés nélkül két nap alatt kell megtenni. A versenyzők az alábbi útvonalat követik: Balatonfüred Balatonkenese Siófok Keszthely Balatonfüred A Kékszalag vitorlásverseny története 1934: Így indult a Kékszalag vitorlásverseny A verseny nevét egy, a 20. század elején megjelent hajózási szokásról kapta.

Sport › Kékszalag Nemzetközi Vitorlásverseny A(z) "Kékszalag Nemzetközi Vitorlásverseny" oldalunk a könnyebb áttekinthetőség érdekében nem tartalmaz minden hírt csak azokat, melyekről több forrás is írt. A részletes keresésért kattints ide: Keresés Feliratkozom Kapcsolódó témák Sport Itt a Kékszalag hivatalos időpontja Bejelentették az idei Kékszalag Raiffeisen Nagydíj hivatalos időpontját, július 14-én rendezik meg a legendás versenyt. A nagyszabású esemény háziasszonya Gelencsér Tímea lesz. Az 54. Kékszalag Raiffeisien Nagydíj… Gazdaság Jön a hétszázalékos alapkamat A hazai elemzések közül a Raiffeisen Bank előrejelzése a legpesszimistább: miközben 2, 5 százalékos növekedéssel kalkulálnak, addig összejöhet a két számjegyű infláció is, közben emelkedik a jegybanki kamat. Ha valamilyen téma különösen érdekel, az alábbi beállítások alapján a Hírstart rendszeresen tájékoztat e-mailben a témában született legfrissebb hírekről. A feliratkozáshoz a hírfigyelés funkciónak bekapcsolt állapotban kell lenni és legalább egy értesítési időpontodnak kell lenni.

A rajt- és célvonalat a balaton­füredi kikötő előtt tűzik ki. Az első pályajel északkeleti irányban, Balatonkenese előtt található. Ezt elhagyva a hajók a déli part legnagyobb települése, Siófok felé haladnak. Innen a Tihanyi-szoroson át hajózva a Balaton délnyugati csücs­kében Keszthely a következő állomás, ahonnét már újra északkeletnek, azaz visszafelé hajóznak a Balaton hosszában, hogy elérjék a balatonfüredi célt. A Kékszalag története A versenyt először 1934-ben írta ki a balatonfüredi Hun­gária Yacht Club. Elképzelésük lényege az volt, hogy a Balaton Kék Szalagját bármely vitorlás elnyerhesse, amely a kiírt távon, az óramutató járásának megfelelően a leggyorsabban körbehajózza a tavat. 1942-ig a versenyre kétévente került sor, ezután a háború miatt kimaradt néhány esztendő, s a hagyomány 1947-ben éledt újra. A verseny egyre népszerűbb lett, s 1955-ben a Nemere II. nevű 75-ös cirkáló 10 óra 40 perc alatt teljesítette a távot. Ezt a fantasztikus rekordot csak 57 évvel később, 2012-ben sikerült megdöntenie egy high­tech anyagokból készült katamaránnak!

  1. Október 23 munkaszüneti nap
  2. Pc bolt győr 2021
  3. Michelin csillagos étterem budapesten
Tue, 19 Jul 2022 19:04:10 +0000